Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Od morza aż do Tatr, czyli Polska na plakatach Ryszarda Kai prezentowana będzie w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim. Otwarcie wystawy pod nazwą "Ryśkowe ôbrŏzki z Ślōnskŏ i Polski" zaplanowano w sobotę, 19 sierpnia o godzinie 18.00.

Ryszard Kaja w pałacu w Nakle Śląskim. Centrum Kultury Śląskiej zaprasza na wystawę prac artysty.

-Będzie to wystawa plakatów i kostiumów operowych Ryszarda Kai, wspaniałego plakacisty i scenografa. Na tej wystawie prezentować będziemy ponad 100 plakatów z serii POLSKA, będą oczywiście akcenty śląskie. Oprócz tego będziemy mieli wyjątkowe kostiumy zaprojektowane przez artystę sprowadzone aż z trzech oper: Teatru Wielkiego w Poznaniu, Opery Wrocławskiej i Opery Śląskiej – wylicza Anna Kempa z Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim.

Najbardziej znane i lubiane polskie plakaty autorstwa Ryszarda Kai są żartobliwe, genialne w swojej prostocie, często jednak bogate w szczegóły i bardzo malarskie. Z ich reprodukcjami spotkał się chyba każdy z nas. Ponad sto oryginalnych z serii POLSKA będzie można oglądać do 15 października w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim. A wszystko to pod naszym patronatem.