Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Ponad tona tytoniu i tysiące nielegalnych papierosów ujawnionych w Dąbrowie Górniczej

Autor: w dniu 2023-08-11

Tysiące nielegalnych papierosów i ponad tona tytoniu ujawniona przez śląskich celników. Te efekt akcji przeprowadzonej w Dąbrowie Górniczej.

We wszystkich przeszukanych pomieszczeniach mundurowi zabezpieczyli ponad 180 tys. sztuk papierosów różnych marek oraz 1308 kg tytoniu do palenia bez znaków akcyzy. Ponadto zabezpieczyli oni paczkarkę do papierosów, dwie maszyny bez oznaczeń służące do pakowania, a także maszynę do ciecia tytoniu.

Większość papierosów funkcjonariusze znaleźli w skrytce umieszczonej za kaloryferem, która dodatkowo maskowana była płytą karton-gips. Natomiast większość tytoniu do palenia mundurowi ujawnili w ukrytym pomieszczeniu pod posadzką powierzchni garażowej. Gdyby tytoń i papierosy trafiły na rynek, straty budżetu z tytułu niezapłaconych podatków wyniosłyby niemal 2 mln zł. Funkcjonariusze zatrzymali 2 mężczyzn w wieku 61 i 55 lat – mówi Katarzyna Klos z Izby Administracji Skarbowej w Katowicach.

Wszystkim osobom zamieszanym w nielegalny proceder, oprócz konfiskaty wyrobów tytoniowych, grożą wysokie kary pieniężne, jak również kara pobawienia wolności lub obie te kary łącznie.

KAS przypomina, że nabywanie, przechowywanie, przewożenie, przesyłanie i przenoszenie nielegalnych wyrobów tytoniowych, a także pomaganie w ich zbyciu czy ukryciu, stanowi przestępstwo lub wykroczenie skarbowe.

Foto i źródło: KAS Katowice