Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Centrum Kultury Śląskiej organizuje Teatralny Dzień Dziecka

Autor: w dniu 2023-05-22

Bezpłatne warsztaty aktorskie, scenografii oraz projektowania kostiumów teatralnych czekają na najmłodszych w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim. Instytucja w ten sposób świętować będzie Dzień Dziecka.

Wszystko rozpocznie się w najbliższą niedzielę od spektaklu dla dzieci pod tytułem "Walizki z Różnych Stron Świata". Następnie zaplanowano bezpłatne warsztaty teatralne, na których jest ograniczona liczba miejsc. Organizatorzy zachęcają więc do zapisów.

1. "Warsztaty aktorskie" – prowadzenie Alina Chechelska – Płoskonka, aktorka teatralna i filmowa związana z Teatrem Śląskiem – 17.00 (gr. I) i 18.00 (gr. II)

Podczas warsztatu aktorskiego dzieci będą mogły się dowiedzieć na czym polegają elementarne zadania aktorskie, ćwiczenia rozwijające wyobraźnię, etiudy na zadany temat. Będą miały okazję spróbować tego na scenie pod okiem profesjonalnej aktorki teatralnej i filmowej, wykładowczyni akademickiej. Nauczą się rozpoznawać emocje w zadaniach tekstowych i pantomimicznych. Dowiedzą się jak należy pracować z partnerem scenicznym, brać aktywny udział w scenach zbiorowych i na czym polega improwizacja w teatrze.

2. "Warsztaty teatralne – Ruch na scenie, aktor w ruchu"- prowadzenie Renata Spinek aktorka Teatru Nowego w Zabrzu – 17.00 (gr. I) i 18.00 (gr. II)

Na warsztatach z ruchu scenicznego dzieci dowiedzą się jak poruszać się na scenie, jak zwiększyć świadomość ciała i bycia w przestrzeni. Ruch sceniczny w pełni przygotuje ich  do wystąpień publicznych, egzaminów.

3. "Warsztaty scenografii i dekoracji teatralnej" prowadzenie Agata Kurzak artysta plastyk, kierownik Pracowni Malarsko-Modelatorskiej Teatru Śląskiego – 17.00 – 19.00

* dzieci do lat 10 w towarzystwie opiekuna

Na warsztatach scenografii i dekoracji teatralnej dzieci dowiedzą się na czym polega projektowanie dekoracji teatralnej, co ma istotny wpływ na kształt projektu, jak wygląda współpraca scenografa z reżyserem. Co składa się na projekt scenografii, do czego ona służy, jakie materiały wykorzystywane są w budowaniu dekoracji, a także jak ważną rolę pełni światło w spektaklu.

4. "Warsztaty projektowania kostiumu teatralnego" prowadzenie Sonia Singsavang – artysta plastyk – 17.00 – 19.00

Na warsztatach projektowania kostiumu teatralnego dzieci dowiedzą  się na czym polega zaprojektowanie kostiumu dla aktora.
Jak ważną i zasadniczą rolę dla aktora spełnia dobrze zaprojektowany i skrojony kostium. Z jakich materiałów tworzy się w teatrze piękne, bogate i epokowe kostiumy sceniczne.

WSTĘP NA WARSZTATY JEST BEZPŁATNY
Liczba miejsc ograniczona – prosimy o telefoniczną rezerwację miejsc
tel.: 32 441 60 28 lub 505 802 207

Sczegóły: https://cekus.pl/kalendarium…/teatralny-dzien-dziecka/