Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Bytom: Charytatywny Koncert Świąteczno – Noworoczny dla Mai

Autor: w dniu 2023-01-03

W świąteczno-noworocznym klimacie utrzymany będzie koncert charytatywny, któremu Radio Piekary patronuje od pierwszej edycji. IX edycję zaplanowano w najbliższą niedzielę, 8 stycznia o godzinie 17.00 w Kościele Mariackim w Bytomiu.

Tym razem podczas niedzielnego koncertu będą zbierane fundusze na leczenie i rehabilitację 20-miesięcznej Mai z Bytomia.

– W trakcie koncertu odbędzie się charytatywna zbiórka na rzecz 20-miesięcznej Mai z Bytomia, która zmaga się z wieloma chorobami. Niektóre z nich są tak rzadkie, że nadal trwa diagnostyka genowa celem ich zdefiniowania i dobrania odpowiedniego leczenia. Przekazane przez mieszkańców w trakcie wydarzenia pieniądze zostaną przekazane na jej leczenie i rehabilitację – podkreśla Marcin Gad, prezes Stowarzyszenia Mecenasi Kultury.

Charytatywny Koncert Świąteczno – Noworoczny odbywa się w Bytomiu od 2015 roku. Wydarzenie to zgromadziło w ostatnich latach kilka tysięcy osób, a łączna kwota zebrana na cele charytatywne to kilkadziesiąt tysięcy złotych, dzięki czemu organizatorzy koncertów mogli wesprzeć wiele osób potrzebujących pomocy.

– Podczas tegorocznej edycji koncertu wystąpią przed bytomską publicznością uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Bytomiu, Chór Gospel z Kluczborka oraz soliści. Oczywiście nie zabraknie również wspólnego kolędowania i muzyki organowej – mówi Marcin Gad, prezes Stowarzyszenia Mecenasi Kultury, organizator wydarzenia.

Warto dodać, że jednym z najważniejszych punktów programu jest wspólne odśpiewanie kolęd w wykonaniu wszystkich uczestników koncertu, przy akompaniamencie organów.

Koncert odbędzie się 8 stycznia o godz. 17.00 w kościele od wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Bytomiu. Wstęp wolny! Radio Piekary patronuje wydarzeniu.