Teraz gramy:

Title

Artist
Background

W 8 dni, czyli najpóźniej w 192 godziny chcą zdobyć Koronę Gór Polski. Kilkunastu uczniów i kilku nauczycieli II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Reja w Świętochłowicach przygotowuje się do pierwszej, tak ekstremalnej szkolnej wyprawy.

Celem projektu jest zdobycie wszystkich 28 szczytów poszczególnych pasm górskich Polski w 8 dni, czyli najpóźniej w 192 godzinie od rozpoczęcia wejścia na pierwszy szczyt wedle założenia projektu.

Wyprawę planujemy w ostatnim, czerwcowym tygodniu nauki. Myślę, że jest to do zrobienia – nie będziemy przecież celować w rekord Polski.  Po analizach map, portali internetowych, po własnym doświadczeniu przyjęliśmy założenie, że damy radę – mówi Radiu Piekary Sebastian Wróbel – ratownik medyczny i koordynator klas wojskowych w świętochłowickim liceum.

Projekt poza zdobyciem szczytów, zakłada także integrację kadetów II LO im. Mikołaja Reja w Świętochłowicach, promocję szkoły, jak i miasta Świętochłowice. Nieocenionym aspektem będzie także pokonywanie własnych słabości i barier oraz wyznaczanie sobie nowych granic wytrzymałości.

-Zdobywamy szczyt, schodzimy i przemieszczamy się do autobusu. Autobus przez te 8 dni będzie naszym domem, miejscem snu i regeneracji. Według naszych obliczeń w 8 dni pokonamy około 220 kilometrów na nogach, przejedziemy 2200 km autobusem. Codziennie będziemy musieli pokonywać około 10 godzin marszu – dodaje Sebastian Wróbel.

Rejowska Korona Gór Polskich – bo tak nazywa się wyprawa,  przez uczniów została przyjęta z dużym entuzjazmem.

-Lubię łazić po górach. Często z kolegami wyjeżdżam na górskie wyprawy – jedziemy, śpimy w lesie i łazimy po górach. Taka wyprawa, gdy mamy luksusy w postaci spania w autobusie, to w ogóle już super! Uznałem, że ja się od razu piszę! – mówi naszej reporterce Teofil Rumiński, uczeń klasy wojskowej w II Liceum Ogólnokształcącym w Świętochłowicach.

Do wyprawy zostało jeszcze wprawdzie kilka miesięcy, bo startuje w sobotę 17 czerwca. Ale już teraz mamy nadzieję, że Rejowska Korona Gór Polski zostanie zdobyta – a wszystko pod patronatem Radia Piekary.