Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Chciał tylko zapalić papierosa. Wybrał niewłaściwe miejsce

Autor: w dniu 2023-01-03

Papierosy szkodzą – o tym nie należy chyba nikogo przekonywać. Próba ich zapalenia w niektórych miejscach może zakończyć się nawet… interwencją służb mundurowych.

Pewien mężczyzna przyleciał z Gruzji do Katowic i koniecznie chciał zapalić papierosa. Problem tkwi w tym, że chciał to zrobić na pokładzie samolotu.

Papieros sprowadził na podróżnego niemałe kłopoty

29 grudnia służba dyżurna Placówki Straży Granicznej w Katowicach – Pyrzowicach otrzymała informację o podróżnym zakłócającym porządek na pokładzie samolotu, który przyleciał z Gruzji. Mężczyzna, obywatel Gruzji, nie reagował na polecenia wydawane przez załogę oraz kapitana statku i próbował mimo zakazu zapalić papierosa. Na pokład weszli funkcjonariusze Straży Granicznej z Zespołu Interwencji Specjalnych, którzy wyprowadzili awanturującego się cudzoziemca do pomieszczeń służbowych Straży Granicznej. Gruzin zachowywał się bardzo agresywnie wobec funkcjonariuszy. Przebadano go alkomatem, który wskazał 1,6 promila w organizmie krewkiego podróżnego, któremu wręczono mandat.

Funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej w Katowicach – Pyrzowicach w minionym roku podjęli łącznie 279 różnego rodzaju interwencji na pokładzie samolotu i terenie lotniska. Były to m.in. bojowe działania minersko-pirotechniczne, interwencje wobec awanturujących się pasażerów, czy zabezpieczanie lotów wysokiego ryzyka.