Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Chciał zarobić na kryptowalutach. Stracił ogromne pieniądze

Autor: w dniu 2023-10-31

Służby ostrzegają przed oszustami, którzy wykorzystują zainteresowanie rynkiem kryptowalut. Przestępcy kuszą bezproblemowym pomnażaniem środków, bez wychodzenia z domu. Pewien mężczyzna przekonał się, że łatwowierność prowadzi do utraty dużej gotówki.

Oszuści nie od dziś wykorzystują chęć innych osób do szybkiego pomnożenia pieniędzy. Wiele osób zapomina niestety, że nie ma dróg na skróty, a to prowadzi często do finansowej katastrofy. Tak było w przypadku mieszkańca Jastrzębia-Zdroju.

Kryptowaluty miały przynieść mu duże pieniądze

Do Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju zgłosił się mieszkaniec tego miasta, który padł ofiarą oszustów. Powiedział, że kilka dni wcześniej, skontaktował się z nim mężczyzna, który zachęcał go do zainwestowania na rynku kryptowalut. Jastrzębianin interesował się już wcześniej tym rodzajem inwestycji.

Skuszony możliwością szybkiego zarobku, postępował zgodnie z instrukcjami i ściągnął na swój komputer kilka aplikacji, które umożliwiły oszustom dostęp do jego komputera, a później wypłatę pieniędzy. Pokrzywdzony na utworzonym koncie inwestorskim obserwował zgromadzone i pomnożone pieniądze, jednakże nie miał możliwości wypłaty zgromadzonych funduszy. Wtedy jastrzębianin zorientował się, że padł ofiarą oszustwa. Stracił 260 tysięcy złotych.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z jastrzębskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą.

Mieszkanka Piekar Śląskich zainwestowała w kryptowaluty. Straciła dużą sumę

Policjanci ostrzegają i apelują o zachowanie rozsądku przy tego typu transakcjach. Bądź ostrożny, jeśli skontaktuje się z Tobą osoba, która informuje o:

  • możliwości uzyskania szybkich i wysokich zysków dzięki inwestycji w kryptowaluty,
  • konieczności instalacji aplikacji (na komputerze lub telefonie), dającej możliwość automatyzacji operacji związanej z kupnem i sprzedażą kryptowaluty,
  • wsparciu w inwestycjach i obsłudze aplikacji, którą zapewniają "analitycy", kontaktujący się telefonicznie i pomagający w obsłudze aplikacji.

Źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój