Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Chciała, by jej mąż zginął. Mordercy szukała w sklepie

Autor: w dniu 2023-04-11

Młoda kobieta chodziła po sklepie i szukała pomocy. O co chodziło? Konkretnie o… zabójstwo jej męża. Mężczyźnie, z którym rozmawiała, obiecała niemałą kwotę, ale ostatecznie jej plan nie powiódł się. Została zatrzymana przez policję. 

3 kwietnia po godzinie 18:00 do bieruńskiej komendy zgłosił się świadek, który poinformował funkcjonariuszy, że pewna kobieta przekazała pieniądze za zamordowanie nieznanego mu mężczyzny.

Szukała mordercy w sklepie. Policja opisuje sprawę

Po tym, gdy mundurowi odebrali zgłoszenie, rozpoczęli poszukiwania zarówno zleceniodawczyni zabójstwa, jak i samej potencjalnej ofiary. Jak się okazało, 29-letnia kobieta chodząc po sklepie szukała osoby, która zabiłaby jej męża. Za ten czyn oferowała 30 tysięcy złotych.

-Kilkakrotnie nakłaniała młodego mężczyznę do popełnienia tego czynu, przekazała nawet część obiecanej kwoty. Bieruńscy śledczy ustalają charakter udziału mężczyzny w sprawie. Sprawczyni podżegania do zabójstwa w wyniku podjętych czynności została zatrzymana i trafiła do bieruńskiej komendy – mówi mł. asp. Katarzyna Kołodziejczyk – oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 29-latka usłyszała już prokuratorski zarzut podżegania do zabójstwa. Sąd na wniosek śledczych zastosował wobec niej 3-miesięczny areszt.

Teraz kobiecie grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.