Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Akcja „Trzeźwość” w Piekarach Śląskich. Wpadł nietrzeźwy kierowca autobusu

Autor: w dniu 2023-04-11

Kierowca autobusu miejskiego postanowił prowadzić, choć nie powinien tego robić. Został skontrolowany podczas akcji "Trzeźwość" prowadzonej dziś w Piekarach Śląskich. 

Dzisiaj rano piekarscy policjanci prowadzili kolejną akcję "Trzeźwość", której głównym celem jest eliminowanie z ruchu osób, które prowadzą po spożyciu alkoholu. W trakcie działań przebadali alkomatem kierowcę autobusu.

Pijany kierowca autobusu wpadł podczas policyjnej akcji

Podczas dzisiejszych działań na ulicy Papieża Jana Pawła II mundurowi zatrzymali kierowcę autobusu miejskiego, u którego badanie wykazało blisko pół promila alkoholu. 54-letni obcokrajowiec stracił już prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje teraz Sąd.

Fot. KMP Piekary Śląskie

Nie był to jedyny pijany kierowca złapany w ostatnim czasie na terenie miasta. Innego zatrzymano w niedzielę na ulicy Bednorza. Badanie alkomatem 60-letniego obcokrajowca wykazało blisko 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna również stracił prawo jazdy, noc spędził w policyjnym areszcie, a o jego losie zadecyduje prokurator i Sąd.

-Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia. Wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym, oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie niższej niż 5 000 złotych. Kolejną dolegliwością jest wyznaczana przez sąd kara grzywny czy podanie wyroku do publicznej wiadomości. Zatrzymywane prawo jazdy w wielu przypadkach wiąże się z również z utratą pracy. Ponadto sprawcy nie mogą liczyć na wypłatę odszkodowania przez ubezpieczyciela z tytułu OC, w razie uczestniczenia w zdarzeniu drogowym – przypomina mł. asp. Łukasz Czepkowski – oficer prasowy piekarskiej policji

Równocześnie śląscy policjanci podsumowali dziś długi weekend na drogach regionu, co zostało opisane w artykule "Śląska policja podsumowuje świąteczny weekend na drogach". W tym czasie zatrzymano ponad 100 nietrzeźwych kierujących.