Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Śląska policja podsumowuje świąteczny weekend na drogach

Autor: w dniu 2023-04-11

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach podsumowuje okres Świąt Wielkanocnych na drogach regionu. Ile osób zginęło i ilu zatrzymano nietrzeźwych kierowców? 

Zakończył się okres wielkanocnego wypoczynku. W trakcie długiego, świątecznego weekendu nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało ponad 2000 policjantów śląskiej drogówki.

Jak przebiegał świąteczny weekend na drogach regionu?

Od wielkanocnego piątku do poniedziałku na śląskich drogach doszło do 13 wypadków drogowych, w których zginęła 1 osoba, a 19 zostało rannych. Odnotowano też 383 kolizje drogowe. Cały czas, mimo tragicznych zdarzeń na drogach, nie brakuje kierowców, którzy decydują się wsiąść za kierownicę pomimo spożytego wcześniej alkoholu. W ciągu 4 dni mundurowi zatrzymali 103 nietrzeźwych kierujących oraz 12 kierujących pod wpływem narkotyków. Jak te statystyki przedstawiają się w świetle zeszłorocznych? Otóż w 2022 roku zarejestrowano 405 kolizji i 8 wypadków, w których 1 osoba zginęła, a 8 zostało rannych. Oprócz tego zatrzymano 116 nietrzeźwych kierujących. Cały czas zatem aktualny jest apel o rozsądek na drodze, aby każdy z uczestników ruchu spokojnie i bezpiecznie zdołał dotrzeć do celu podróży.