Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Chęciński: Mamy pewien kryzys, jeśli chodzi o opozycję

Autor: w dniu 2023-04-17

Gościem dzisiejszej Rozmowy Dnia w Radiu Piekary był Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. W trakcie dyskusji prowadzonej przez Marcina Zasadę mówiono między innymi o rozmowach z Szymonem Hołownią, polskiej oświacie, wspólnej liście opozycji, słowach Donalda Tuska o języku śląskim i staraniach o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury.

-Mamy pewien kryzys, jeśli chodzi o opozycję. Myślę, że jest taki moment, kiedy to, co było zaplanowane, trzeba przewartościować, przemyśleć jeszcze raz. Każda ze stron dzisiaj myśli nad tym, jak odwrócić trend – mówi gość dzisiejszej Rozmowy Dnia w Radiu Piekary Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

-Dzisiaj strona opozycyjna musi usiąść, zastanowić się nad tą strategią, która była, bo kryzys jest i słupki w sondażach zamiast rosnąć, zatrzymały się. Trzeba przemyśleć kampanię, strategię i przestać mówić o wspólnej liście – dodaje w dalszej części dyskusji prowadzonej przez Marcina Zasadę.

-Dzisiejsza partia rządząca jeżeli się utrzyma, skasuje to województwo i wszystkie jego dobra, którymi możemy się chwalić – kwituje, odnosząc się do lotów z lotniska Katowice Airport, których zostało pozbawione.