Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Parada motocyklowa w Łaziskach Górnych

Autor: w dniu 2023-04-17

Piknik motocyklowy zorganizowany w sobotę w Łaziskach Górnych był dla miłośników jednośladów okazją do wspólnej przejażdżki ulicami miasta. Był też czasem, gdy przypomniano zagadnienia związane z bezpieczeństwem drogowym. 

W sobotnie popołudnie w Łaziskach Górnych odbył się charytatywny piknik motocyklowy. Impreza zorganizowana przez miejscowy klub miłośników jednośladów przyciągnęła sporo mieszkańców.

Parada motocyklowa w Łaziskach Górnych

Mundurowi Wydziału Ruchu Drogowego mikołowskiej komendy zabezpieczyli sobotnią paradę motocyklową zorganizowaną przez DRAKO FG Łaziska Górne. Przejazd głównymi ulicami miasta odbył się w ramach charytatywnego pikniku dla 11-letniego Kuby. Jeden z policyjnych patroli wykorzystał nowe motory BMW R1250RT. W ramach przedsięwzięcia odbyła się uroczysta parada głównymi ulicami miasta. Motocykliści ruszyli spod tzw. Smoczej Jamy na ulicy Morcinka, dalej ulicą Wyrską, św. Barbary, Jana Pawła II, Dworcową, zawrócili na"rondzie" i wrócili tą samą trasą.

Fot. KPP Mikołów

O bezpieczeństwo wszystkich uczestników zadbali policjanci drogówki. Jeden z patroli wyjechał dziś na drogę nowymi motocyklami BMW R1250RT. W czasie trwania imprezy Policja nie odnotowała jakichkolwiek niepokojących incydentów.

Motocyklowy zlot był, co podkreślają policjanci, okazją do działań profilaktycznych w ramach policyjnej kampanii "Jednośladem Bezpiecznie Do Celu". Realizowana od 1 kwietnia 2023 roku ma na celu, między innymi, wzmacnianie poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.