Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Chełstowski: Gdyby pan minister Horała zamienił się miejscami z tymi mieszkańcami, to dopiero doświadczyłby tego, co jego decyzje sprowadzają na ludzi

Autor: w dniu 2023-03-27

Gościem dzisiejszej Rozmowy Dnia w Radiu Piekary był Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego. W trakcie dyskusji prowadzonej przez Marcina Zasadę mówiono między innymi o spotkaniu na temat CPK, własności gmachu Sejmu Śląskiego, przebiegu linii kolejowej prowadzonej w ramach CPK, obradach WRDS, wizycie ministra Horały na Śląsku, lotach Turkish Airlines, słowach Jerzego Polaczka, stadionie Ruchu Chorzów i rozgrywaniu meczów na Stadionie Śląskim.

-Gdyby pan minister Horała zamienił się miejscami z tymi mieszkańcami, to dopiero doświadczyłby tego, co jego decyzje sprowadzają na ludzi – mówi na temat decyzji, które zostały przedstawione w Katowicach w zakresie przebiegu Kolei Dużych Prędkości gość dzisiejszej Rozmowy Dnia w Radiu Piekary Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

-Decyzje, które zapadają w sposób centralistyczny w Warszawie, pokazują, że aspekt społeczny nie ma tutaj znaczenia. Prawo i Sprawiedliwość twierdziło, że są po tzw. stronie społecznej, oni zawsze słuchają głosu naszych obywateli mieszkańców. Tutaj jest buta i arogancja w wielu obszarach  – dodaje w dalszej części rozmowy prowadzonej przez Marcina Zasadę.