Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Chełstowski: Pociąg ruszył zgodnie z planem, pierwszy, milowy krok został wykonany

Autor: w dniu 2023-12-11

Gościem dzisiejszej Rozmowy Dnia w Radiu Piekary był Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego. W trakcie dyskusji prowadzonej przez Marcina Zasadę mówiono między innymi o Katopolis, walce o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury, nowej linii "Elki" w Parku Śląskim, lotnisku w Pyrzowicach, pieniądzach na zabytki poprzemysłowe, pieniądzach na zabytki, Ministerstwie Przemysłu oraz in vitro w województwie śląskim.

-Pociąg ruszył zgodnie z planem, pierwszy, milowy krok został wykonany. Umowa została podpisana. Województwo dofinansowuje te połączenia. To bardzo ważny krok w rozbudowie transportu kolejowego, kołowego, lotniczego, by był spójny, pełny. To historyczny moment – mówi gość dzisiejszej Rozmowy Dnia w Radiu Piekary Jakub Chełstowski.

Poruszono też inne zagadnienia związane z transportem w regionie.

-Będę przekonywał nową koalicję rządzącą w kraju do tego, żeby samorząd miał pełną kontrolę nad tym, co dzieje się w Pyrzowicach. Rozmawiałem z prezesem Tomasikiem i dzisiaj województwo śląskie stać na to, jako właściciela, żeby takie środki do spółki wpłacić, żeby mogła rozwijać się dalej – mówi w dalszej części rozmowy marszałek Chełstowski.