Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Choinka miejska rozbłyśnie dziś w Piekarach Śląskich!

Autor: w dniu 2023-12-11

Choinka przystrojona ozdobami, które mogli przynosić mieszkańcy, rozbłyśnie dziś przed piekarską bazyliką. Dla zebranych zagra Górnicza Orkiestra Dęta "Piekary Julian".

Dziś, 11 grudnia, o godzinie 19.00 nastąpi rozświetlenie miejskiej choinki na Placu Mariackim przy Bazylice NMP i Św. Bartłomieja w Piekarach Śląskich. Zanim jednak to nastąpi, o 18.00 odbędzie się msza święta, podczas której harcerze przekażą Betlejemskie Światełko Pokoju. Chętni będą mieć okazję zabrać ten wyjątkowy płomień do swoich domów.

"To wyjątkowa okazja, aby spotkać się i rozgrzać swoje serca płomieniem z Betlejem. Płomień, który powierzono Związkowi Harcerstwa Polskiego, pozwala odkryć ważne dla zuchów, harcerzy, wędrowników i instruktorów wartości i uczy być ich stróżami" – czytamy na stronie miasta.
Po przekazaniu światełka Sława Umińska-Kajdan – Prezydent Piekar Śląskich oraz ks. dr Mirosław Godziek – Proboszcz Parafii im. NMP i św. Bartłomieja zaproszą do uruchomienia i rozświetlenia piekarskiej choinki. Nie zabraknie wspólnego kolędowania z Górniczą Orkiestrą Dętą "Piekary Julian". Piekarzanie będą też mieli okazję otrzymać świąteczne choinki.

Kierowcy muszą spodziewać się utrudnień drogowych. Już od 7.00 rano zablokowany jest wjazd na Plac Mariacki przy NMP i Św. Bartłomieja.

Organizatorami wydarzenia są: Miasto Piekary Śląskie, Bazylika Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja, Miejski Dom Kultury w Piekarach Śląskich, Radio Piekary, Nadleśnictwo Świerklaniec oraz ZHP Hufiec Piekary Śląskie.

Bądźmy razem w ten grudniowy wieczór!