Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Chełstowski: To, co dzieje się w ostatnich dniach w polityce, cofa nas w rozwoju demokracji o długie lata, ale PiS-owi chyba na tym zależy

Autor: w dniu 2024-01-12

Gościem dzisiejszej Rozmowy Dnia w Radiu Piekary był Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego. W trakcie dyskusji prowadzonej przez Marcina Zasadę mówiono między innymi o obecnej sytuacji w polskiej polityce, nowym dyrektorze Lasów Państwowych, jakości powietrza, środków na wymianę "kopciuchów", wyborach samorządowych i dyrektor Muzeum Śląskiego.

-To, co dzieje się w ostatnich dniach w polityce, cofa nas w rozwoju demokracji o długie lata, ale PiS-owi chyba na tym zależy – mówi gość dzisiejszej Rozmowy Dnia w Radiu Piekary Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

Poruszono też zagadnienia związane z tym, co obecnie działa się w kraju, między innymi zmiany w Lasach Państwowych, ale nie tylko.

-Samorząd regionalny musi być w odpowiedzialnych rękach, patrząc na to, co PiS wyprawia, to wszystkie ręce na pokład, żeby absolutnie nie dorwał się do władzy. Będę gorąco apelował, żeby nikt im nie dał szansy – dodaje Chełstowski w dalszej części dyskusji. -W mojej ocenie PiS nie chciał na Śląsku nic robić, bo nie lubi Śląska i to widziałem przez parę ostatnich lat, tym bardziej, że był premier ze Śląska. Na Nowogrodzkiej Śląsk dalej jest traktowany w kategorii ciała obcego – odniósł się do tego, jak działali przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości na rzecz naszego regionu.