Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Oszukał mieszkankę Katowic, podając się za policjanta. Trwają poszukiwania

Autor: w dniu 2024-01-12

Takie oszustwa cały czas zdarzają się w różnych rejonach Polski. Mowa o oszustach, którzy podają się za policjantów. Jeden z nich oszukał mieszkankę Katowic na duże pieniądze, teraz tego mężczyzny poszukują prawdziwi mundurowi.

Do zdarzenia, o którym informuje policja, doszło 16 października 2023 roku przy ulicy Mieszka I w Katowicach. Niezidentyfikowany dotąd mężczyzna, by wzbogacić się czyimś kosztem, oszukał mieszkankę Katowic, informując, że bierze udział w policyjnej akcji. Zagrożone miały być jej pieniądze i biżuteria.

Oszust polecił kobiecie przekazanie gotówki policjantowi, który miał przyjść po nią do jej mieszkania. Kobieta wydała "odbierakowi" 17 tysięcy złotych, a także biżuterię. Wartość strat oszacowano łącznie na kwotę ponad 87 tysięcy złotych.

Wizerunek odbieraka (fałszywego policjanta) zarejestrowały kamery monitoringu.

Świadkowie zdarzenia, osoby mogące rozpoznać mężczyznę lub posiadające jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia jego tożsamości, proszone są o kontakt z katowickimi policjantami pod nr telefonu 47 851 25 55, 47 851 28 09 lub pod adresem e-mail: mienie@katowice.ka.policja.gov.pl

Gwarantujemy anonimowość!