Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Chętni mogą zgłaszać się do SPI nie ŚPI

Autor: w dniu 2023-07-13

Ośrodek Kultury "Andaluzja" w Piekarach Śląskich kolejny raz będzie miejscem, gdzie swoje umiejętności będą prezentować początkujący muzycy. Odbędzie się tam XI Przegląd Twórczości Muzycznych SPI nie ŚPI 2023.

Wydarzenie, którego organizatorami są Ośrodek Kultury "Andaluzja", Urząd Miasta Piekary Śląskie i Młodzieżowa Rada Miasta Piekary Śląskie jest okazją do tego, by wypromować swoją twórczość, do kiedy można się zgłaszać i o czym należy pamiętać?

Trwają zgłoszenia do przeglądu SPI nie ŚPI

Zgłoszenia zespołów muzycznych i solistów przyjmowane są do 25 września. W wydarzeniu mogą wziąć udział wykonawcy, którzy nie mają podpisanych kontraktów z wytwórnią muzyczną oraz nie wydały płyty, z której czerpią zyski. Regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na stronie www.okandaluzja.pl. Przesłuchania wykonawców rozpoczną się 27 września. Gala finałowa zaplanowana jest na 4 listopada. Na laureatów czekają nagrody pieniężne, a także możliwość występu podczas przyszłorocznych dni miasta.

Celem Przeglądu jest prezentacja, popularyzacja i promocja zespołów muzycznych i solistów oraz stworzenie im możliwości występu na profesjonalnej scenie. Organizatorzy oczekują na zgłoszenia!

Kto zwyciężył w 2022 roku?

W ubiegłorocznej edycji zwyciężyła, wśród solistów, Laura Gajowska. Nagrodę publiczności otrzymał Waldemar Gowin. Najlepszym zespołem decyzją jury okazał się Coast Patrol, a nagroda publiczności powędrowała do zespołu Stondwave. Laurę Gajowską oraz zespoły Coast Patrol i Ludzie, dzięki specjalnej nagrodzie Miejskiego Domu Kultury i Radia Piekary usłyszeliśmy podczas Dni Miasta, które odbyły się w maju na terenie Kopca Wyzwolenia.

Jedną z laureatek poprzednich edycji Przeglądu Twórczości Muzycznych SPI nie ŚPI jest piekarzanka Sonia Maselik, która z powodzeniem nagrywa piosenki goszczące na antenach radiowych i telewizyjnych. Dwukrotnie brała już udział w Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.