Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Chciał, by puścili go wolno. Zaproponował… altanki

Autor: w dniu 2023-07-12

Pijani kierowcy to prawdziwa plaga na polskich drogach. Niektórzy za wszelką cenę chcą uniknąć odpowiedzialności za to, co zrobili i próbują wręczyć łapówkę. Raz to gotówka, innym razem… altanka.

Policjanci z raciborskiej drogówki zatrzymali 42-letniego kierowcę Volkswagena, który spowodował kolizję, prowadząc po alkoholu. Aby uniknąć odpowiedzialności, mężczyzna obiecał mundurowym za darmo… zbudować trzy drewniane altanki ogrodowe.

Altanki miały mu pomóc. Nie wyszło

Wczoraj po 12.00 na ulicy Rybnickiej w Raciborzu doszło do kolizji drogowej, której sprawcą okazał się kierowca Volkswagena. Mężczyzna nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył Opla kierowanego przez 56-letnią kobietę. Na miejsce przyjechali policjanci, którzy wyczuli od kierowcy alkohol. Nie bez przyczyny. Okazało się, że 42-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego ma w organizmie ponad 4 promile alkoholu. Zresztą nieodpowiedzialny kierujący dalej brnął w kolejne problemy. Zaproponował policjantom, że w zamian za "zapomnienie" o całej sprawie, mogą liczyć na darmową budowę trzech drewnianych altanek ogrodowych. Wprawdzie został poinformowany, że próba przekupienia policjanta to przestępstwo, ale zignorował ostrzeżenia, ponawiając propozycję.

42-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a za spowodowanie kolizji ukarali go mandatem karnym. Dodatkowo nieodpowiedzialny kierowca, za swoje naganne zachowanie i jazdę na "podwójnym gazie" będzie tłumaczył się w sądzie. Za próbę przekupstwa policjantów z raciborskiej drogówki oraz dzielnicowej, mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat więzienia.