Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Centrum Zdrowia Psychicznego podsumowuje rok działalności

Autor: w dniu 2023-07-12

Centrum Zdrowia Psychicznego przy ul. Opolskiej 21G w Tarnowskich Górach działa już od roku! Z tej okazji zorganizowano konferencję, podczas której przybliżono statystyki pokazujące działalność placówki. 

W statystycznej części podsumowującej rok pracy CZP dla Dzieci i Młodzieży, zastępca kierownika Marta Serafin-Czaja opowiedziała o zadaniach realizowanych w ramach Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży oraz Dziennego Oddziału Psychiatryczno-Rehabilitacyjnego dla Dzieci i Młodzieży.

"Niebagatelna ilość, bo aż 6000 porad udzielono w Poradni Zdrowia Psychicznego, przyjęto ponad 1000 nowych pacjentów a w ramach dziennej hospitalizacji przekroczono o 100% limit wykonania! Z kolei w CZP dla Dorosłych, o którym opowiadał dr Krzysztof Świerzy, ilość świadczeń wyniosła w okresie półrocznym 4808, udzielono 1100 indywidualnych porad psychologicznych oraz aż 2400 porad lekarskich." – informuje szpital

Ponadto, jako dopełnienie oferty CZP wykonano 200 świadczeń w ramach warsztatów rehabilitacyjnych, 88 świadczeń w ramach psychoterapii grupowej, udzielono 240 wizyt środowiskowych, 12 pacjentów objęto pomocą czynną, a 54 pacjentów leczono w Oddziale Dziennym.

Dzięki zaangażowaniu pracowników Wielospecjalistycznego Szpitalu Powiatowego S.A. centra dynamicznie się rozwijają i udzielają świadczeń, jak zaznaczają przedstawiciele szpitala, na coraz wyższym poziomie dla nieustannie rosnącej liczby pacjentów. Dane statystyczne pokazują, że ośrodki zdrowia psychicznego, takie jak ten w Tarnowskich Górach, są potrzebne. Równie ważne co spotkania ze specjalistą sam na sam są usługi typu TELE-CZP, co pozwala utrzymywać kontakt z pacjentami pomiędzy wizytami u lekarza.

Planują dalszy rozwój

Prezes Zarządu WSP S.A. Sebastian Grabowski, podczas spotkania zapowiedział rozpoczęcie intensywnych prac w celu rozwoju już funkcjonujących komórek, czego skutkiem ma być lepsza dostępność do świadczeń medycznych udzielanych w CZP. Skierował też podziękowania w stronę całego zespołu Centrum za ogromny wysiłek włożony w jego rozwój.

Po części oficjalnej goście mogli podziwiać prace pacjentów wykonanych podczas terapii zajęciowej i arteterapii, a także poczęstować się świeżymi owocami.