Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Chłopiec z hulajnogą bez opieki rodziców. Zareagował świadek

Autor: w dniu 2023-05-29

Chłopiec z hulajnogą zauważony na jednej z ulic. Taki widok zaniepokoił kobietę, która postanowiła zawiadomić policję. Na miejscu pojawił się też ojciec dziecka. Był pijany.

Dziecko pozostawione bez opieki zwróciło uwagę pewnej kobiety, która poinformowała o tej sytuacji policję. Okazało się, że ojciec nie zauważył, że 4-latek sam opuścił mieszkanie na trzecim piętrze.

Chłopiec z hulajnogą sam na ulicy

W sobotę po godzinie 19.30 policjanci z mikołowskiej komendy zostali skierowani na ulicę Młyńską, gdzie czekała na nich kobieta z 4-letnim chłopcem. Powiedziała, że zauważyła wystraszonego malucha w pobliżu sklepu. Zdezorientowane dziecko miało ze sobą hulajnogę i nie wiedziało, gdzie się znajduje. Po chwili na miejscu zjawił się 33-letni ojciec 4-latka. Jak wyjaśnił policjantom, zabrał swojego syna do znajomego, gdzie umówił się na oglądanie meczu. W pewnym momencie spostrzegł, że dziecka nie ma w domu.

Na szczęście chłopcu nic się nie stało i szybko trafił pod opiekę swojej mamy. Badanie stanu trzeźwości ojca wykazało, że 33-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna odpowie za narażenie syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Policjanci apelują do rodziców i opiekunów o ostrożność, rozsądek i niepozostawianie dzieci nawet na chwilę bez opieki. Warto też uczyć swoje pociechy podstawowych informacji o danych personalnych własnych i rodziców oraz miejscu zamieszkania. W perspektywie zbliżających się wakacji dobrym pomysłem może być wyposażenie dziecka w bransoletkę lub opaskę z danymi kontaktowymi do rodziców, a także w charakterystyczny gadżet, który pozwoli odróżnić dziecko w tłumie.