Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Chorzów w czołówce najbezpieczniejszych miast w Polsce

Autor: w dniu 2022-12-01

Władze Chorzowa przekazały na ręce komendanta chorzowskiej policji wyróżnienie związane ze znalezieniem się miasta w czołówce najbezpieczniejszych w Polsce. 

W ubiegłym miesiącu w Warszawie odbył się IV Ogólnopolski Konwent pt.: "Współpraca międzysektorowa i innowacje na rzecz bezpieczeństwa drogowego". W trakcie trwania gali zostały wręczone nagrody dla włodarzy i służb miejskich za prowadzone działania na rzecz pogłębiającego się problemu wypadków drogowych.

Chorzów w czołówce najbezpieczniejszych miast

Obecny na konwencie wiceprezydent Chorzowa Marcin Michalik odebrał statuetkę i przekazał ją na ręce komendanta chorzowskiej policji mł. insp. dr Grzegorza Matuszka. Spotkanie, które odbyło się w Warszawie, zorganizowała fundacja "Nadzieja" Osób Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych. Kieruje ona programem "Bądź bezpieczny na drodze". Prowadzony jest on w latach 2018 – 2025 we współpracy z Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. W zrealizowanym plebiscycie, Chorzów znalazł się na trzecim miejscu wśród jednostek administracyjnych z całego kraju.

Bezpieczeństwo w Chorzowie. Co podkreślono?

W Chorzowie w 2021 roku odnotowano w kolejności — najniższą liczbę osób zabitych, rannych oraz wypadków drogowych. Uroczyste wręczenie policjantom statuetki miało miejsce w budynku jednostki i stało się okazją do omówienia działań podjętych na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz wyeliminowania z niego kierujących pod wpływem alkoholu i narkotyków.

Źródło i zdjęcie: KMP Chorzów