Teraz gramy:

Title

Artist
Background

6. Śląski Festiwal Nauki coraz bliżej

Autor: w dniu 2022-12-01

6. Śląski Festiwal Nauki Katowice odbędzie się w dniach 3-5 grudnia. Organizowany przez działające w regionie uczelnie wyższe wraz z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią będzie ciekawym przeżyciem.

Gala otwarcia zorganizowana będzie 3 grudnia o 19.00 w Planetarium – Śląskim Parku Nauki, natomiast pozostałe dwa dni – w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. W niedzielę początek o 10.00, w poniedziałek – o 8.00.

6. Śląski Festiwal Nauki Katowice – co czeka na gości?

Spotkania autorskie, wykłady i koncerty będą odbywać się na 17 scenach, a dla odwiedzających przewidziano pokazy naukowe, wydarzenia specjalne i konkursy. Kto wśród gości? Między innymi Frans Timmermans, dr Sławosz Uznański, Jon Chase czy Grzegorz Kasdepke. Ważne jest, że chętni muszą dokonać rejestracji, a niezbędne formularze znajdują się TUTAJ.

6. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE organizują: Uniwersytet Śląski w Katowicach (lider i pomysłodawca przedsięwzięcia), Miasto Katowice (miasto gospodarz wydarzenia), Województwo Śląskie i Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia (współgospodarze), a także Politechnika Śląska, Śląski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie, Politechnika Częstochowska, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej oraz Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach.

Wszystkie szczegóły opisano na stronie internetowej https://slaskifestiwalnauki.pl/.