Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Sosnowiec siedzibą CBZC

Autor: w dniu 2022-12-01

Sosnowiec będzie siedzibą zarządu Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości w województwie śląskim. Jednostka rozpocznie działalność na terenie miasta w połowie przyszłego roku. Trwa rekrutacja dla tych, którzy chcą wstąpić w jej szeregi.

Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości będzie działało w centrum Zagłębia, a władze tego miasta cieszą się, że siedziba takiej instytucji będzie znajdować się właśnie tu.

Siedziba CBZC w miejscu dawnej komendy

Siedzibą CBZC będzie budynek, w którym do niedawna mieściła się Komenda Miejska Policji.

– Podkreślałem to wielokrotnie. Kiedyś z Sosnowca znikały instytucje centralne, a teraz wracają. To dla miasta ogromne wyróżnienie i docenienie rosnącej roli Sosnowca w Polsce. Wiem, że postępowanie przetargowe na adaptację pomieszczeń jest już rozpisane. Trzymam kciuki za szybką realizację prac – nie kryje satysfakcji Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości (CBZC) jest jednostką organizacyjną Policji. Zajmuje się rozpoznawaniem i zwalczaniem przestępstw popełnionych przy użyciu systemu informatycznego, systemu teleinformatycznego lub sieci teleinformatycznej oraz zapobiegania tym przestępstwom, a także wykrywania i ścigania sprawców tych przestępstw. CBZC podlega bezpośrednio komendantowi głównemu Policji.

Kto może ubiegać się o pracę?

Do służby w CBZC przyjmowane są przede wszystkim osoby z wiedzą i umiejętnościami z zakresu informatyki i nowoczesnych technologii teleinformatycznych. Funkcjonariusze CBZC mogą prowadzić działania operacyjno-rozpoznawcze oraz dochodzeniowo-śledcze na zasadach wynikających z ustawy o Policji. CBZC prowadzi rekrutację m.in. do pracy w Sosnowcu.

To propozycja dla tych, którzy mają wiedzę z zakresu nowoczesnych technologii, informatyki i programowania. Wszelkie szczegółowe informacje znajdują się TUTAJ.