Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Kolejne duże transporty przejadą ulicami regionu

Autor: w dniu 2022-12-01

Wiertnica używana do drążenia tunelu na odcinku drogi S19 dotarła do celu. Śląskimi drogami będzie niebawem realizowany kolejny transport.

W nocy z 2 na 3 grudnia wyruszy konwój, który będzie wyglądał niemal identycznie jak pierwszy, o którym pisaliśmy TUTAJ. Największy element tego transportu (napęd główny maszyny) będzie niewiele węższy, jednak jego waga to około 240 ton! Trasa przejazdu i utrudnienia z nią związane będą takie same, jakie generował pierwszy transport.

Trzeci konwój, składający się z czterech zestawów, ruszy w styczniu. Będzie to jednak transport znacznie mniejszych części maszyny TBM. Nie będzie on generował utrudnień w ruchu i zostanie podzielony na dwie noce.

Wybór trasy, jak informuje GDDKiA, nie jest przypadkowy. To parametry ładunku i konkretnych obiektów inżynierskich były kluczowe dla takiego wyboru.  Konwoje będą posiadać specjalistyczne zabezpieczenie. Będą to m.in. tablice VMS (znaki zmiennej treści), mobilne poduszki zderzeniowe za kolumną, piloci kierujący ruchem oraz obstawa Policji.   

Podczas przejazdu drugiego konwoju, podobnie jak to miało miejsce przy okazji pierwszego, służby będą informować o kolejnych etapach i utrudnieniach, jakie będzie on generował.

Służby apelują do wszystkich kierowców o ostrożność i stosowanie się do znaków oraz wprowadzanej na czas przejazdu zmienionej organizacji ruchu. Przejazd pierwszego transportu wywołał olbrzymie zainteresowanie, a w wielu miejscach, pomimo zimna i późnej pory, gromadziły się tłumy widzów.

-Apelujemy do nich o rozwagę, parkowanie pojazdów tak, by nie utrudniały przejazdu kolumny, i rozwagę przy robieniu zdjęć czy nagrywaniu filmów – czytamy w oficjalnym komunikacie GDDKiA.