Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Chorzowskie rondo z sercem WOŚP

Autor: w dniu 2024-01-29

To kolejne rondo nazwane imieniem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Radni podjęli decyzję, a duża, czerwona ozdoba stanie w tym miejscu. Do sprawy odniósł się prezydent miasta.
Rondo u zbiegu ulic Zabrskiej i Raciborskiej w Chorzowie otrzymało nazwę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Uchwała w tej sprawie została podjęta przez chorzowskich radnych podczas styczniowej sesji Rady Miasta. Nowa nazwa ronda jest wyrazem uznania dla wieloletniej działalności fundacji Jurka Owsiaka.
-W tym roku nie tylko organizujemy Śląski Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale też uhonorowaliśmy działalność Fundacji Jurka Owsiaka nadając nazwę WOŚP jednemu z naszych rond. Chorzowianie i mieszkańcy regionu również korzystają ze sprzętu medycznego oznaczonego czerwonym serduszkiem, który co roku trafia do Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie. Do tej pory do naszego miasta trafiło ponad 20 mln zł wsparcia w różnej postaci za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Dlatego też Chorzów gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy do końca świata i jeden dzień dłużej – mówi Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa.
Otwarcie ronda zaplanowane zostało na wiosnę tego roku. Wtedy też umieszczone zostanie na nim charakterystyczne czerwone serduszko Orkiestry.