Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Ciało mężczyzny odnalezione w Sosnowcu. Sprawą zajmuje się prokuratura

Autor: w dniu 2023-03-07

Ciało 26-letniego mężczyzny zostało odnalezione przy domu katolickim na ulicy Kościelnej w Sosnowcu. Do sprawy odnoszą się prokuratura i Diecezja Sosnowiecka. 

Makabrycznego odkrycia dokonano dziś przed godziną 13.00 na ulicy Kościelnej w Sosnowcu. Wiadomo, że odnaleziono tam ciało mężczyzny i zostało ono zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji zwłok.

Ciało mężczyzny w Sosnowcu. Co wiadomo w sprawie?

Obecnie w sprawie wiele jest niewiadomych. Nieoficjalnie mówi się, że 26-latek był diakonem, jednak prokuratura nie potwierdza tych doniesień. Na miejscu konieczne było zabezpieczenie śladów potencjalnego przestępstwa. Nieoficjalne doniesienia mówią też o tym, że na ciele znajdowały się rany kłute. Diecezja Sosnowiecka wydała dziś komunikat, w którym informuje o śmierci dwóch duchownych:

Bardzo proszę wszystkich wiernych o gorliwą modlitwę o życie wieczne dla nich.

Jest zwyczajem w naszej diecezji, że za zmarłego kapłana nasi księża odprawiają Mszę św. Ponadto proszę wszystkich kapłanów, aby również odprawili Mszę św. za zmarłego naszego drogiego diakona i niech to uczynią w najbliższym czasie.

Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu ze względu na dobro śledztwa zakazała Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu udzielania jakichkolwiek informacji.

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie… – czytamy w komunikacie podpisanym przez Biskupa Sosnowieckiego Grzegorza Kaszaka

Na tę chwilę szczegóły zdarzenia nie są znane. Do sprawy będziemy jeszcze wracać.