Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Cmentarni złodzieje złapani

Autor: w dniu 2023-04-06

Chodzili po Rudzie Śląskiej i szukali chętnych do kupienia piły i kosy spalinowej. Potencjalni nabywcy zorientowali się, że coś jest nie w porządku i poinformowali policję. 

Policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali na gorącym uczynku dwóch złodziei, którzy włamali się do cmentarnego składu narzędzi i skradli piły i kosę spalinową. Mundurowi dowiedzieli się o próbujących sprzedać narzędzia ogrodowe mężczyznach i ruszyli w ich poszukiwania.

Cmentarni złodzieje namierzeni przez policję

Policjanci z Halemby zatrzymali dwóch włamywaczy dzięki informacji od mieszkańców. Pracownik cmentarza w rudzkiej Kłodnicy zauważył, że ktoś włamał się do składu narzędzi. Ponadto policjanci dostali informację, że po Halembie chodzą młodzi mężczyźni, którzy próbują sprzedać piłę i kosę spalinową. Mieszkańcy domków podejrzewali, że narzędzia mogą pochodzić z przestępstwa i poinformowali policję. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania złodziei, dostali też informacje, jak wyglądają. Kryminalni z "piątki" zatrzymali dwóch młodych mieszkańców Bytomia. Przestępcy nie mieli już przy sobie skradzionego sprzętu, ale wskazali miejsce, gdzie go zostawili. 17 i 18-latek trafili do policyjnej celi i usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia mienia parafii. Kryminalni ustalają, czy mogą oni być odpowiedzialni za inne włamania na terenie Rudy Śląskiej. Za kradzież z włamaniem i zniszczenie mienia może grozić bytomianom nawet do 10 lat więzienia.