Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Coraz więcej potrąceń. Uwaga na drodze!

Autor: w dniu 2022-12-01

W ostatnim czasie niemal codziennie w różnych rejonach województwa dochodzi do kolejnych potrąceń – zarówno na przejściach dla pieszych, jak i poza nimi. Nie inaczej jest w Gliwicach.

Ciężarna kobieta, seniorka, dziecko – nie ma tu znaczenia ani płeć, ani wiek. Do wypadków z udziałem pieszych dochodzi coraz częściej. Jeden z ostatnich miał miejsce dziś w Gliwicach.

Potrącenia coraz częstsze

Do wypadku z udziałem pieszej doszło dziś, 1 grudnia, ok. godz. 6.45 przy ul. Okulickiego w Gliwicach. Została potrącona tam 74-latka przechodząca przez pasy. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kobieta prowadząca samochód osobowy marki Mitsubishi nie ustąpiła jej pierwszeństwa. Poszkodowana z ciężkimi obrażeniami trafiła do szpitala. Kierująca był trzeźwa, zatrzymano jej uprawnienia. Mundurowi ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Podobnych do niego przybywa niemal każdego dnia – nie tylko w Gliwicach. W piątkowy wieczór na granicy Gliwic i Zabrza, na przejściu dla pieszych, potrącono kobietę – mimo wysiłków, jej życia nie udało się uratować. W sobotę przy ul. Toszeckiej, też na przejściu dla pieszych, potrącono 94-latka.

Mając na uwadze te zdarzenia, policjanci apelują do mieszkańców zarówno Gliwic, jak i powiatu o rozsądek oraz ostrożność na drodze.

Źródło: KMP Gliwice