Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Czas na komunikacyjną rewolucję w Zabrzu

Autor: w dniu 2024-02-09

Czas na oficjalne otwarcia dwóch centrów przesiadkowych w Zabrzu, a od 10 lutego te nowo wybudowane obiekty zaczną być obsługiwane przez prawie 40 linii autobusowych. Na stronie internetowej Zarządu Transportu Metropolitalnego zostały już opublikowane wszystkie nowe rozkłady jazdy.

W związku z zaplanowanym uruchomieniem dwóch centrów przesiadkowych, mieszkańców Zabrza i pasażerów komunikacji miejskiej najpierw czekają koncerty, a potem zmiany tras poszczególnych linii autobusowych. Nowy układ połączeń ułatwi podróżowanie nie tylko po Zabrzu, ale i do innych miast Metropolii.

Jako pierwsze oficjalnie otwarte zostało Centrum Przesiadkowe Rokitnica. Dzisiaj czeka to ten większy węzeł przesiadkowy, znajdujący przy ul. Goethego. Od dzisiaj przez tydzień, Zarząd Transportu Metropolitalnego będzie przeprowadzał na Placu Dworcowym oraz dwóch nowych centrach przesiadkowych akcję informacyjną. Informatorzy terenowi w pobliżu przystanków będą udzielać pasażerom informacji o zmianach w ruchu autobusów.

Centrum Przesiadkowe Goethego będzie obsługiwane przez 33 linie. Zapewnią one połączenia m.in. do Biskupic, Grzybowic, Helenki, Kończyc, Mikulczyc, Pawłowa i Zaborza w Zabrzu oraz do Bytomia, Chorzowa, Gliwic, Katowic, Piekar Śląskich, Rudy Śląskiej, Świętochłowic i Tarnowskich Gór. Natomiast w przypadku Centrum Przesiadkowego Rokitnica będzie to 11 linii, dzięki którym będzie można dojechać do takich dzielnic jak Helenka, Mikulczyce, Biskupice i Grzybowice w Zabrzu oraz Bytomia, Chorzowa, Gliwic, Pyskowic, Tarnowskich Gór i Zbrosławic.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej ZTM w zakładce Komunikaty.

Wprowadzanych zmian jest dużo, dlatego zachęcamy pasażerów do tego, aby sprawdzić rozkłady jazdy przed wyjściem z domu na przystanek – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy ZTM.

Źródło: ZTM

Foto: UM Zabrze