Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Cztery łapy niosą pomoc potrzebującym dzieciom

Autor: w dniu 2023-11-30

Miłośnicy psów pojawią się na targowisku, by tam wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu – dla dobra dzieci. Ci, którzy kochają czworonogi, będą mogli je podziwiać i pomóc młodym mieszkańcom Rudy Śląskiej.

Miłośnicy czworonogów oraz ludzie o wielkich sercach spotkają się w najbliższą niedzielę, 3 grudnia, na targowisku przy ulicy Kupieckiej 2 w Rudzie Śląskiej. Już po raz szósty w Rudzie Śląskiej odbędzie się charytatywna Wystawa Mikołajkowa Owczarków Niemieckich, podczas której będzie można podziwiać piękne okazy psów, ale przede wszystkim wesprzeć dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych, które funkcjonują w mieście. Podczas wystawy będzie można zobaczyć owczarki z całej Polski. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 8.00 i potrwa do godz. 16.00.

– Serdecznie zapraszamy wszystkich tych, którym nie jest obcy los najmłodszych, potrzebujących mieszkańców Rudy Śląskiej. Ta akcja to wspaniały i piękny gest na rzecz drugiego, potrzebującego człowieka, a zarazem wielki świąteczny dar serca – mówi Krystian Morys, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej. – Impreza jest otwarta dla wszystkich mieszkańców i każdy może przyprowadzić swojego pupila bez względu na jego rasę. Co więcej, w tym roku podczas wystawy swoje stanowisko będzie miał Dział Pieczy Zastępczej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, promujący rodzicielstwo zastępcze dodaje.

Wystawa owczarków niemieckich to szczególne wydarzenie nie tylko dla hodowców i miłośników rasowych czworonogów, ale także dla wszystkich, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka. Najważniejszym celem wystawy jest zbiórka prezentów świątecznych, które zostaną przekazane dzieciom z placówek opiekuńczo-wychowawczych w Rudzie Śląskiej. Co ważne, sami hodowcy również przygotowali prezenty, którymi zostaną obdarowane dzieci.

– Osoby, które chcą przyłączyć się do mikołajkowej zbiórki, mogą sprezentować dzieciakom zabawki, książki, czapki, szaliki, rękawiczki czy paczki ze słodyczami. Każdy prezent będzie zpewnością wielką radością zaznacza Waldemar Pypłacz, prezes Fanklubu Hodowców Zwierząt Rasowych w Mysłowicach.

Podczas wydarzenia będzie można także porozmawiać z wystawcami i hodowcami na temat hodowli, pielęgnacji i opieki nad owczarkiem niemieckim.

Organizatorami wydarzenia są Fanclub Hodowców Zwierząt Rasowych w Mysłowicach oraz hodowla "Banderoza" z Rudy Śląskiej, we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej i Miastem Ruda Śląska.

Zdjęcie wyróżniające: pixabay