Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nie żyje czternastolatka. Prokuratura wszczęła śledztwo

Autor: w dniu 2023-11-30

Lokalne media poinformowały o śmierci czternastolatki z Andrychowa. Lokalna społeczność jest wstrząśnięta tym, co się stało. Sprawą zajęła się prokuratura.

Szokujące i tragiczne wieści z małopolskiego Andrychowa niedaleko granicy z województwem śląskim wstrząsnęły mieszkańcami miejscowości. Przechodnie palą znicze w miejscu, gdzie odnaleziono poszkodowaną 14-latkę, a szkoła, do której uczęszczała nastolatka, wydała komunikat w obliczu tragedii:

Portal wadowiceonline.pl informuje, że sprawą zajęła się prokuratura.

-Do prokuratury w Wadowicach wpłynęły materiały dotyczące tej sprawy. W tym momencie są analizowane. Planowane jest wszczęcie postępowania w tej sprawie, ale za wcześnie mówić o tym, jaka będzie kwalifikacja prawna – powiedział w rozmowie z PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie Janusz Kowalski.

Dziś, jak czytamy w oficjalnym komunikacie, w Prokuraturze Rejonowej w Wadowicach wszczęte zostało śledztwo o przestępstwo z art. 155 kk w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci 14-latki, która zmarła w Dziecięcym Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie w dniu 29 listopada 2023 roku. Zlecona została została już sekcja zwłok, która przeprowadzona będzie 1 grudnia w Zakładzie Medycyny Sądowej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jednocześnie w sprawie prowadzone są czynności procesowe, w szczególności przesłuchania świadków, które mają na celu wszechstronne wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego zdarzenia.

Śmierć 14-latki w Andrychowie. Nikt nie zainteresował się losem nastolatki

Źródło: wadowiceonline.pl