Teraz gramy:

Title

Artist
Background

EC Będzin prowadzi prace, by przywrócić dostawy ciepła

Autor: w dniu 2023-11-30

EC Będzin Wytwarzanie sp. z o.o. informuje, że uruchomiono działający tam kocioł parowy. Wszystko po to, dążyć do stabilnego dostarczania ciepła do odbiorców. Do sprawy odniósł się prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.
EC Będzin Wytwarzanie sp. z o.o. informuje, że usterka wymiennika ciepła, która miała miejsce w instalacjach elektrociepłowni została usunięta wczoraj w godzinach popołudniowych. Przeprowadzone naprawy sprawiły, że sukcesem zakończył się rozruch kotła parowego oraz przynależnych instalacji parowych, co umożliwiło także uruchomienie turbozespołu.
Około 13.00 EC Będzin Wytwarzanie sp. z o.o. potwierdziła, że rozpoczęto "przełączanie sieci cieplnych na zasilanie ciepłem wyprodukowanym przez EC Będzin Wytwarzanie sp. z o.o.". To, jak czytamy, "krok naprzód w zapewnieniu ciągłości i stabilności dostaw ciepła do naszego operatora".
Do sprawy odniósł się prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński, który podziękował za sprawną współpracę w zakresie przywrócenia dostaw ciepła do mieszkańców: