Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Cztery osoby poszkodowane w kopalni „Mysłowice-Wesoła”

Autor: w dniu 2024-04-19

Kolejny wstrząs – jak podaje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w swoim raporcie – odnotowano w kopalni "Mysłowice-Wesoła". To już drugie zdarzenie w ostatnim czasie. Wiadomo, że odnotowane zostały osoby poszkodowane.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach poinformowało o wstrząsie o sile 4x106J odnotowanym w kopalni "Mysłowice-Wesoła". Doszło do niego w czwartek, 18 kwietnia, o 23.26 w pokładzie 650 na poziomie 665 metrów. To kolejne zdarzenie, do którego doszło w tej kopalni w ostatnich dniach. W tym, do którego doszło 17 kwietnia życie stracił 43-letni górnik.

W wyniku zdarzenia, do którego doszło wczoraj wieczorem 4 osoby zostały lekko poszkodowane. Poznaliśmy szczegóły, o które dopytaliśmy przedstawicielkę Polskiej Grupy Górniczej.

-O godzinie 23.26, znowu w kopalni Mysłowice-Wesoła, na poziomie 665 wystąpił samoistny wstrząs górotworu. W chwili wystąpienia wstrząsu w rejonie przebywało 11 pracowników, z czego czterech pracowników doznało urazu. Ci, którzy doznali urazu, zostali zaopatrzeni, przewiezieni do szpitali. Całość załogi została wycofana z rejonu ściany. Na ten moment z czterech poszkodowanych pracowników dwóch zostało wypisanych ze szpitali. Rejon zdarzenia jest wyłączony z eksploatacji  – mówi Aleksandra Wysocka-Siembiga z Polskiej Grupy Górniczej