Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Czy kobiety inwestują w kryptowaluty?

Autor: w dniu 2023-03-16

Wydawać by się mogło, że branża kryptowalut od wielu lat zdominowana jest przez mężczyzn. Tymczasem wyniki przeprowadzonych badań wskazują, na inwestycję w cyfrowe waluty decyduje się coraz większa liczba kobiet. Już w roku 2020 zanotowano, że na rynku kryptowalut działała o 43% kobiet więcej niż w okresie analogicznym w roku poprzednim.

Kobiety a kryptowaluty

W ostatnich latach coraz większa liczba kobiet decyduje się na inwestycje w kryptowaluty. Dotyczy to głównie pań w wieku 18-24 lata, czyli stosunkowo młodych kobiet. Najwyższy wzrost w liczbie kobiet inwestujących w kryptowaluty zauważyć można na rynku europejskim, amerykańskim oraz, co ciekawe, australijskim.

Najpopularniejsze giełdy kryptowalut podkreślają, że zainteresowanie ze strony przedstawicielek płci żeńskiej gwałtownie wzrasta, tak samo jak zakładana przez nie liczba kont.

Kobiety a Bitcoin

Bitcoin uznawany jest za symbol kryptowalut. Powstał w 2009 roku – do dziś nie wiadomo dokładnie, za czyją sprawą. Jedno jest pewne – nie jest już kryptowalutą zdominowaną wyłącznie przez mężczyzn! Jak się okazuje, kobiety równie chętnie inwestują w bitcoina. Przeprowadzone w USA badania wśród inwestorów, którzy posiadają portfolio o minimalnej wartości 10 000 dolarów wykazały, że około 43% z nich to przedstawicielki płci pięknej.

Według raportów, zdecydowana większość kobiet twierdzi, że cyfrowe aktywa stanowią doskonałą szansę do inwestycji.

Jak inwestują kobiety?

Bardzo interesujące są także wnioski odnoszące się do sposobu postrzegania inwestycji przez poszczególne płcie. Jak się okazuje, podczas gdy mężczyźni inwestując w kryptowaluty liczą na agresywne pomnażanie kapitału, kobiety bardziej myślą o zabezpieczeniu swojej przyszłości. Częściej od mężczyzn zdecydują się na inwestowanie w bezpieczny, zrównoważony sposób. Decydują się na porównanie giełd kryptowalut, a następnie – możliwych opcji. Wszystko po to, by uniknąć niepotrzebnego ryzyka. Chociaż, jak wiadomo, tego związanego z inwestycją w kryptowaluty nigdy nie da się wyeliminować całkowicie.

Według raportu, kobiety do inwestycji w kryptowaluty podchodzą w bardziej przemyślany, strategiczny sposób. Wykazują także większą odporność na obawę przed przegapieniem okazji. Częściej także decydują się na konsultowanie swoich decyzji inwestycyjnych ze swojego najbliższego otoczenia. Mężczyźni z reguły tego typu decyzję podejmują całkowicie samodzielnie, bez konsultacji z innymi.

Skąd wzięły się kryptowaluty?

Kryptowaluty obecnie stanowią jeden z najgorętszych studentów inwestycyjnych ostatnich lat. Tymczasem trzeba zdawać sobie sprawę, że ich historia wcale nie jest tak długa. Pierwsza waluta znany wszystkim Bitcoin został uruchomiony w roku 2009. Do dzisiaj nie wiadomo, kto stoi za jego powstaniem. O tym, jaki potencjał kryje się w kryptowalutach, niech świadczy fakt, że Bitcoin w 2010 roku kosztował mniej niż 10 centów. Obecnie jego cena wynosi niespełna 35 000 dolarów i wciąż ulega sporym wahaniom. Umiejętny inwestor – niezależnie od płci – będzie umiał to wykorzystać.

Materiał we współpracy z partnerem.