Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Dachowanie na Wodzisławskiej. Nietypowa przyczyna zdarzenia

Autor: w dniu 2023-08-21

Ford opuścił rondo i… dachował. Nadmierna prędkość? Nietrzeźwy kierowca? Nie. Przyczyna jest zgoła inna. 

Nietypowy przebieg miało zdarzenie drogowe, do którego doszło w sobotni poranek na ulicy Wodzisławskiej w Jastrzębiu-Zdroju. Auto nie jechało z nadmierną prędkością, a mimo to doszło do dachowania. Zatem co zawiniło?

Z ustaleń policjantów z jastrzębskiej drogówki wynika, że kierujący Fordem pomimo niskiej prędkości nagle dachował. Dlaczego? Zerwała się tylna oś. Dlaczego? Otóż… wszystko przez rdzę. Zdjęcia mówią same za siebie:

 

Sam kierowca był trzeźwy, ale został zabrany do szpitala celem dalszych badań. Pasażerom nic się nie stało.

-Zły stan techniczny pojazdów jest czynnikiem mającym bezpośredni wpływ na dużą liczbę wypadków w naszym kraju. Warto w tym miejscu przypomnieć, że za zaniedbania w kwestii stanu technicznego w pierwszej kolejności odpowiada kierujący pojazdem – informuje st. asp. Halina Semik z jastrzębskiej policji.

Policjanci przypominają, że stan techniczny, w jakim muszą znajdować się pojazdy, precyzuje Ustawa Prawo o ruchu drogowym. W przypadku ujawnienia nieprawidłowości, kierowcy grozi utrata dowodu rejestracyjnego, mandat karny lub wniosek o ukaranie do sądu, a niesprawny pojazd może zostać odholowany lawetą.