Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Małżeństwo z Katowic ruszyło w podróż. Chcą zwiedzić Europę

Autor: w dniu 2023-08-21

Małżonkowie z Katowic najbliższe dwa lata spędzą na rowerze. Ta niecodzienna decyzja zrodziła się z jednego pytania.

Pani Barbara zapytała swojego męża Jordiego "Czy masz jeszcze jakieś niespełnione marzenie?'". Odpowiedzią była dłuższa wycieczka rowerowa, jednak nie od początku miała ona trwać aż dwa lata.

Małżeństwo z Katowic ruszyło w podróż. Dobytek do kartonów i w drogę!

Po dłuższej rozmowie rowerzyści postanowili jednak spakować się do 28 kartonów, resztę sprzedali bądź oddali i wyruszyli w podróż. Zaczynali 16 maja w Amsterdamie, czyli światowej stolicy rowerów. Trasa, którą przemierzą, biegnie przez Niemcy, Czechy, Słowację, Austrię, Szwajcarię i Francję.

Oczywiście nie zabrakło również wizyty w ich rodzinnym mieście, czyli w Katowicach:

Para prowadzi swoje social media, można ich znaleźć m.in. na facebooku, gdzie publikują postępy i relację ze swojej podróży:

Wczorajszy post podsumowuje 14 tydzień podróży pary, która obecnie zmierza z Francji do Hiszpanii. Można tam również przeczytać o tym, jakie niebezpieczeństwa czyhają na rowerzystów, ponieważ pani Barbarze w środę zdarzył się wypadek. Na całe szczęście wszystko dobrze się skończyło i jak sama Barbara pisze:

"Dwa dni później mogłam znów jeździć na rowerze". Oczywiście są też i inne bardzo pozytywne akcenty, jak inspirujące historie innych rowerowych podróżników. Cała eskapada to bardzo inspirujące wydarzenie nie tylko w kontekście fizycznym ale i duchowym, ponieważ para małżonków ma okazję doświadczyć i skonfrontować się z wieloma kulturami oraz poznać historię wielu ludzi, których codziennie mijają na swojej drodze.

Źródło i zdjęcie: UM Katowice, social media