Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Daj włos! Odbędzie się 6. edycja akcji

Autor: w dniu 2023-03-06

Chętni będą mogli obciąć włosy i oddać je w szczytnym celu. Już niebawem odbędzie się 6. edycja akcji "Daj włos! Dziewczyny dla dziewczyn". 

Leczenie onkologiczne wiąże się często z utratą włosów, co jest szczególnie dotkliwe dla kobiet borykających się z rakiem. Właśnie z myślą o nich 8 marca w godzinach 10.00-12.30 odbędzie się akcja "Daj włos! Dziewczyny dla dziewczyn". Chętni będą mogli zgłosić się do dwóch salonów fryzjerskich na terenie Chorzowa.

6. edycja akcji "Daj włos! Dziewczyny dla dziewczyn"

Z akcji nie rezygnują, choć jest zdecydowanie trudniej ją zorganizować, bo zamiast 25 centymetrów włosów, w tym roku trzeba ściąć aż 35. Wszystko w ramach akcji "Daj włos! Dziewczyny dla dziewczyn", która w Chorzowie w Dzień Kobiet odbędzie się już po raz 6.

Jedyny kłopot w tym roku, a jest to już szósta edycja, pojawił się taki, że tych włosów musi być po prostu więcej i to aż o 10 centymetrów. Dodatkową trudnością jest to, że włosy nie mogą być już farbowane, a przez pięć lat tak mogło być. Dzień kobiet to taki dzień, że oprócz przysłowiowego kwiatka warto dać coś dla kogoś, ale też zrobić dla siebie. Musimy podkreślić, że oddanie włosów i zrobienie czegoś dobrego, wsparcie dziewczyn w chorobach onkologicznych to jedno, a drugie – możemy zrobić cięcie, metamorfozę, to drugie – mówi nam Marzena Piotrowska nauczycielka i opiekunka akcji "Daj włos" na rzecz Fundacji Rak'n'Roll.

"Daj włos!" – jaka idea przyświeca organizatorom?

Akcja zrodziła się spontanicznie 6 lat temu w Szkole Podstawowej nr 21 w Chorzowie. Z założenia miała być szkolną zbiórką włosów, ale szybko stała się ogólnomiejską inicjatywą. Do tej pory obciętych zostało około 200 głów – wśród nich uczennice Szkoły Podstawowej nr 21 im. Gerarda Cieślika w Chorzowie.

Zainteresowane osoby wciąż mogą się zgłaszać. Dzwoniąc do Szkoły Podstawowej nr 21 w Chorzowie lub salonów MC Hair i  "Viktoria". Szczegóły na plakacie: