Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Daniel Obajtek odwołany. Rada Nadzorcza podjęła decyzję

Autor: w dniu 2024-02-01

Daniel Obajtek został odwołany przez Radę Nadzorczą Orlen S.A. z funkcji prezesa spółki z upływem dnia 5 lutego 2024 roku. 

-W ciągu ostatnich lat, mogę tak porównać, z 4-ligowego klubu sportowego do Ligi Mistrzów – zaczął Daniel Obajtek. -Nie zmienimy świata ustawami, musimy ten świat zmieniać biznesem, ustawy mogą być tylko wsparciem – mówił. Odniósł się do fuzji państwowych spółek. Wspomniał o przemyśle stoczniowym, Lotosie, problemach tej spółki. -Lotos zamknął się z wynikiem ujemnym – wspomniał. -Tylko fuzja mogła uratować miejsca pracy, Grupę Lotos. To nie były tylko moje pomysły – podkreślał.

Wspomniał o poczynionych inwestycjach, polskich spółkach pracujących w charakterze podwykonawców Orlenu, miejscach pracy, ratingach międzynarodowych, dywersyfikacji dostaw. Wspomniał o tym, że ropa jest sprowadzana do Polski z 13 krajów świata.

-Gdyby nie kontrakt z Arabią Saudyjską, mielibyśmy problem z produkcją – powiedział Obajtek.

Odniósł się do problemów rafinerii w czasie wojny w Ukrainie. Jak odnoszą się do przekazu internauci?

"A jako kto pan występuje na tej konferencji? "Gość specjalnej troski"? No bo raczej nie jako Prezes Orlen SA. Pcim już na pana czeka. Z niecierpliwością" – pisze jeden z internautów. "Tango down. Żegnam ozięble." – pisze inny. "Mam nadzieję, że Pan wróci i nie zdążą wszystkiego sprzedać, rozwalić. Dziękuje za Pana pracę na rzecz Polaków" – odnosi się do sprawy kolejny.

Jak reagują aktywni w serwisie "X" (dawniej Twitter) parlamentarzyści?

Do sprawy odniósł się też premier Donald Tusk:

Nie brakuje też podziękowań za wykonaną pracę. Takie skierował były Wicepremier i Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin: