Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Autokary wzięte pod lupę… dla bezpieczeństwa dzieci

Autor: w dniu 2024-02-01

Sprawdzają dokumenty, trzeźwość i stan techniczny pojazdów. Trwają zimowe ferie, co sprawia, że coraz więcej autokarów przejeżdża przez Śląsk, między innymi w Beskidy. Ważne jest, by pojazdy te były w nienagannym stanie technicznym, bo to ważne dla bezpieczeństwa młodych pasażerów.
Trwają zimowe ferie – a że nasze województwo to miejsce w którym chętnie wypoczywają, policjanci z wojewódzkiej drogówki pod lupę wzięli autokary. Stan techniczny pojazdów sprawdzają dziś między innymi przy autostradzie A4.

-Sprawdzamy ogumienie, wycieki, tarcze hamulcowe, szukamy pęknięć – mówi jeden z policjantów biorących udział w działaniach. -Naszym priorytetem jest, by przeprowadzić jak największą ilość kontroli, żeby wyłapać pojazdy, które są niesprawne technicznie – mówi inny.

Koniecznością jest sprawdzenie klaksonu, układów pojazdu, świateł, gaśnicy, uprawnień kierowcy, czasu jego pracy czy stanu trzeźwości. Takich kontroli na największych drogach województwa – w tym na autostradzie A1 i A4, trasie ekspresowej S1 czy drogach krajowych biegnących przede wszystkim w Beskidy będzie do połowy lutego jeszcze więcej. W ubiegłym roku tylko w ferie sprawdzono około czterystu autokarów.