Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Dariusz Szymański Mistrzem Świata! Drugi tytuł mistrzowski w karierze!

Autor: w dniu 2023-08-24

Dariusz Szymański – zawodnik GKS Transbed Andaluzja – kolejny raz w karierze udowodnił, że jest najlepszy na świecie. 

Nie ostygły jeszcze emocje po zdobyciu przez Dariusza Szymańskiego tytułu Mistrza Świata Masters, które rozpoczęły się w Wieliczce 18 sierpnia i będą trwały jeszcze do 26 sierpnia. Nie cichną gratulacje, które spływają jeszcze do zawodnika GKS Transbed Andaluzja Piekary Śląskie. Rozmawialiśmy na temat tego startu.

Dariusz Szymański ze złotym medalem Mistrzostw Świata

Dariusz Szymański trenuje podnoszenie ciężarów, jak wspomina w rozmowie, od 1990 roku, z czego od 2012 roku staje na podeście w grupie Masters. Pierwszy złoty medal w tej grupie zdobył w 2016 roku. Teraz przyszła pora na powtórzenie tego sukcesu – w kategorii 96 kg grupa M45. W szranki podczas startu 22 sierpnia stanęło łącznie 11 zawodników m.in. z USA, Szwajcarii, Francji czy Finlandii. Ostatecznie to jednak właśnie Szymański, uzyskując 114 kilogramów w rwaniu i 138 w podrzucie, zdobył złoty medal, gratulujemy!

Sukces Dariusza Szymańskiego nie jest jedynym podczas trwających mistrzostw. Dowiedzieliśmy się właśnie, że 6 miejsce w kategorii M40 (102 kg) szóste miejsce zajął Artur Borecki, uzyskując wynik 230 kilogramów w dwuboju.