Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Chciała lecieć na Ibizę. Z lotniska odebrał ją ojciec

Autor: w dniu 2023-08-24

Młoda kobieta już siedziała na pokładzie samolotu. Już najpewniej myślała o promieniach hiszpańskiego słońca, a tu niespodzianka. Musiała opuścić maszynę. Pomogli jej funkcjonariusze Straży Granicznej, a z lotniska odebrał ją ojciec.

W piątek 18 sierpnia służba dyżurna Placówki Straży Granicznej w Katowicach – Pyrzowicach otrzymała informację o podróżnej zakłócającej porządek na pokładzie samolotu, który miał wylecieć na Ibizę.

Nici z Ibizy. Przebadano ją alkomatem

Mieszkanka Pszczyny za nic miała polecenia wydawane przez załogę samolotu. Czemu? Otóż wyraźnie też dało się wyczuć od niej woń alkoholu. Po przybyciu na pokład samolotu funkcjonariuszy Zespołu Interwencji Specjalnych 34-latka uspokoiła się nieco i zaczęła robić to, o co prosili funkcjonariusze.

Została przeprowadzona do pomieszczeń służbowych SG, gdzie przebadano ją alkomatem. Na wyświetlaczu urządzenia pojawił się wynik ponad 2,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Pasażerka odebrana przez ojca

O godzinie 23:30 po nietrzeźwą córkę przyjechał ojciec. Pisemnie zobowiązał się do odwiezienia jej do miejsca zamieszkania.

"W związku z naruszeniem przepisu art. 210 ust. 1 pkt 9 Ustawy Prawo Lotnicze, pasażerce wystawiono wezwanie do osobistego stawiennictwa w siedzibie PSG w Katowicach-Pyrzowicach na dzień 23.08.2023 r., w celu nałożenia na nią kary grzywny" – czytamy w oficjalnym komunikacie Straży Granicznej

Dodatkowo, jak informuje SG, opisywana sytuacja spowodowała 20-minutowe opóźnienie odlotu samolotu.

Straż Graniczna przypomina, że w takich sytuacjach jak opisana, gdy z powodu niewłaściwego zachowania się pasażerów nastąpi opóźnienie lotu, osobom tym ze strony linii lotniczych grożą dodatkowo sankcje cywilne związane z żądaniem odszkodowania za wynikłe opóźnienia, a także z kosztami akcji podejmowanych przez służby. Osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających stwarzają niebezpieczeństwo dla pozostałych podróżnych. Dlatego praktycznie każda linia lotnicza ma w swoim regulaminie zapis, zgodnie z którym może odmówić przewozu nietrzeźwemu pasażerowi. Załoga, gdy poczuje od podróżnego woń alkoholu, ma prawo odmówić mu wejścia na pokład.