Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Decyzja podjęta. Jest zgoda na inwestycję w Jaworznie

Autor: w dniu 2023-10-26

Zapadła decyzja dotycząca inwestycji w Jaworznie. Chodzi o fabrykę Izery. O przebiegu posiedzenia Komisji Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa poinformował w mediach społecznościowych prezydent Jaworzna Paweł Silbert.

Na obszarze Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego może powstać fabryka Izery. Kluczową decyzję podjęto podczas zorganizowanego dziś posiedzenia Komisji Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa.

W trakcie dzisiejszego posiedzenia zapadła decyzja o podjęciu rezolucji dotyczące sprzedaży gruntów spółce ElectroMobilityPoland. Transakcja wyniosła 128 milionów złotych.

Władze Jaworzna nie ukrywały, że podjęcie kluczowych decyzji w zakresie realizacji projektu jest ważne dla miasta.

-Kolejny ważny krok dla rozwoju Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego przed nami. Jutro posłowie z sejmowej  Komisji Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, na mocy zapisów specustawy będą ostateczne opiniować wyniki postępowania przetargowego, w którym firma ElectroMobilityPoland ma szansę stać się właścicielem terenu w JOG. Aby to było możliwe opinia komisji musi być pozytywna. Posłowie sprawdzą czy podmiot ubiegający się o nabycie gruntu wypełnia zapisy specustawy co do rodzaju prowadzonej działalności jak i celu przedsięwzięcia. Tylko opinia pozytywna pozwoli na realizację planowanej przez #EMP inwestycji budowy fabryki samochodów elektrycznych – informował wczoraj w mediach społecznościowych prezydent Silbert.

Dziś wiadomo, że podjęto kluczową decyzję w tym zakresie. Zrobiono to podczas posiedzenia wspomnianej, sejmowej komisji, o czym poinformował prezydent Silbert, nie ukrywając zadowolenia z takiego biegu sprawy:

"Mamy to!!! Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa #SejmRP pozytywnie, jednogłośnie zaopiniowała wyniki przetargu, w którym #ElectroMobilityPoland kupiło pond 100 hektarowy teren w Jaworznicki Obszar Gospodarczy. Dzięki temu nie ma już żadnych przeszkód aby EMP rozpoczęło pierwszą inwestycję w tym strategicznym obszarze " – poinformował dziś w mediach społecznościowych: