Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Dlaczego warto zapisać się na aquafitness?

Autor: w dniu 2023-12-05

Wiele mówi się o tym, jak ważne jest uprawianie aktywności fizycznej, przynajmniej kilka razy w tygodniu. Same spacery mogą okazać się niewystarczające, a jeśli mamy problemy z kręgosłupem czy stawami, to może się okazać, że nawet nie będą dla nas wskazane. Jak się jednak okazuje, dla wielu ludzi dobrą propozycją może być aquafitness. Warto sprawdzić, czy na pobliskim basenie nie proponują takich zajęć, bo może nam się spodobają.

Dla kogo taka forma ćwiczeń?

Niejednokrotnie, zwłaszcza jeśli od dłuższego czasu nie ćwiczyliśmy, zastanawiamy się, czy dana aktywność jest dla nas, czy podołamy – bo przecież siły już nie te i kondycja słabsza. Warto więc wiedzieć, że aquafitness polecany jest zarówno młodym osobom, jak i seniorom. Co więcej, przyjść może na niego każdy, bez względu na kondycję czy dotychczasowe doświadczenia w fitnessie. Ważne może być tutaj również to, że taki aquafitness oferowany jest jako rehabilitacja. Wykonujemy ćwiczenia, które nie są obciążone kontuzjami, a to wszystko dlatego, że ćwiczymy w wodzie, która niweluje działanie grawitacji.

Czy do aquafitnessu potrzebny jest specjalny sprzęt?

Często można się spotkać z sytuacją, w której wyszukujemy różnych powodów, dla których nie możemy zacząć ćwiczyć. Jednym z nich jest sprzęt i strój, w który trzeba zainwestować. W tym przypadku nie ma takiego problemu. Wystarczy zwykły, jednoczęściowy strój kąpielowy, który może być wykorzystywany podczas rekreacyjnych wizyt na basenie. Za to cały niezbędny sprzęt do aquafitness, taki jak chociażby obciążniki, pianki bokserskie czy aqua step, będzie nam zapewniony przez basen. My nic swojego nie będziemy musieli kupować. No, chyba że po pierwszych zajęciach uznamy, że ciężko nam ustać na dnie podczas ćwiczeń, to wówczas możemy się zaopatrzyć w specjalne buty do wody. One mają odpowiednią podeszwę, która będzie pomagała nam stać w miejscu, jednocześnie są tak lekkie, że nie będą nam przeszkadzały podczas wykonywania ćwiczeń.

W jaki sposób poprawimy funkcjonowanie naszego ciała?

Jeśli regularnie będziemy korzystać z możliwości, jakie daje nam aquafitness, to szybko zauważymy zmiany, które zaczną zachodzić w naszym ciele. Przede wszystkim będziemy mieli lepszą kondycję, większą wydolność, jak i łatwiej będzie nam utrzymać równowagę. Zmieni się również nasze ciało, które będzie smuklejsze i pozbawione, tak znienawidzonej przez wiele pań, pomarańczowej skórki. Dodatkowo warto mieć świadomość, że aquafitness poprawia działanie układu sercowo – naczyniowego. To oznacza, że nie tylko pozytywnie wpłyniemy na krążenie krwi, ale również poprawimy pracę naszego serca. Z tego też powodu, coraz częściej organizowane są zajęcia, specjalnie dedykowane dla seniorów. Dzięki oporowi stawianemu przez wodę musimy włożyć więcej siły w ćwiczenia, spalamy więcej kalorii i bardziej wzmacniamy nasze mięśnie. To wszystko dzieje się przy jednoczesnym odciążeniu stawów i wyeliminowaniu zagrożenia kontuzją. Warto też pamiętać, że woda działa odprężająco, a to oznacza, że będziemy w ten sposób zmniejszać stres i poprawiać swoją kondycję psychiczną.

Artykuł sponsorowany