Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nie żyją dwaj policjanci postrzeleni na służbie

Autor: w dniu 2023-12-04

Przestępca otworzył ogień do policjantów. Życia obu mężczyzn, którzy mieli rany postrzałowe głowy, nie zdołano uratować. Asp. szt. Daniel Łuczyński i asp. szt. Ireneusz Michalak odeszli na wieczną służbę.

Tragiczny w skutkach atak na dwóch policjantów miał miejsce 1 grudnia 2023 roku tuż po godzinie 22:30 na ulicy Sudeckiej we Wrocławiu, gdzie doszło do skrajnie niebezpiecznego zdarzenia z udziałem dwóch funkcjonariuszy i mężczyzny poszukiwanego listem gończym. Dziś jasne stało się, że życia obu funkcjonariuszy nie zdołano uratować.

Nie żyją policjanci postrzeleni na służbie

Policjanci pełniący na co dzień służbę w Komisariacie Policji Wrocław-Fabryczna – asp. szt. Daniel Łuczyński, asp. szt. Ireneusz Michalak pozostawili pogrążoną w smutku rodzinę i bliskich. Zmarli dziś w wyniku obrażeń zadanych z rąk przestępcy, który nie wahał się zaatakować policjantów.

W szeregi Policji wstąpili 19 i 26 lat temu. We wspomnieniach opublikowanych na stronie Policji podkreślono, że byli zawsze otwarci na potrzeby innych, dzieląc się swoim doświadczeniem oraz wiedzą z młodszymi kolegami. W swoim stanowczo zbyt wcześnie zakończonym życiu, jak czytamy we wspomnieniach o zmarłych, dali się poznać jako ciepli, uśmiechnięci, życzliwi i uczynni koledzy.

Odeszli, pozostawiając w rozpaczy rodzinę i przyjaciół oraz wszystkich, którzy z nimi pracowali, w głębokim żalu. Kondolencje złożyli wszystkim dotkniętym tą tragedią Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk i Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusz Wesołowski, a także Komendant  Miejski Policji we Wrocławiu mł. insp. Rafał Siczek oraz kierownictwo wraz z policjantami i pracownikami Policji.