Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wizzair świętował rekordowy wynik na lotnisku w Pyrzowicach!

Autor: w dniu 2023-12-04

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych przewoźników może cieszyć się z osiągniętych dotąd wyników. Linie lotnicze Wizzair szczycą się ilością obsłużonych pasażerów.

100 milionów pasażerów z Polski przewiozły w swojej historii linie lotnicze Wizzair. Dzisiaj ten rekordowy wynik świętowano na lotnisku w Pyrzowicach, bo właśnie uczestnicy lotu z województwa śląskiego przekroczyli barierę 100 milionów.

-Bardzo się cieszymy, że świętujemy to tutaj – w Katowicach, bo właśnie tu wszystko się zaczęło. Tu rozpoczęła się historia, która trwa już prawie 20 lat. Jest nam miło celebrować to tutaj. Polscy pasażerowie latają wszędzie. Trzeba pamiętać, że mamy zarówno loty wakacyjne, jak i loty biznesowe, więc każdy może znaleźć coś dla siebie, bo mamy dosyć szeroką siatkę połączeń. Oferujemy ponad 170 połączeń w Polsce do 27 krajów – mówi Sasza Wislaus z linii lotniczych Wizzair.

Fot. M. Hirnyk

Rzecznik Katowice Airport dodaje z kolei, że ten niskokosztowy przewoźnik jest kluczowym partnerem dla śląskiego portu lotniczego:

-Linia lotnicza Wizzair swoją pierwszą bazę w swojej historii uruchomiła właśnie w Katowice Airport. Było to w maju 2004 roku. Aktualnie Wizzair bazuje w szczycie sezonu w Pyrzowicach sześć samolotów. Oferuje ponad 30 kierunków i to jest bardzo ważny, bazowy przewoźnik na naszym lotnisku. Współpracujemy już prawie 20 lat. Ze stu milionów pasażerów, których Wizzair obsłużył na polskim rynku, 25 milionów podróżnych poleciało właśnie z katowickiego lotniska na pokładach samolotów linii lotniczych Wizzair, co pokazuje skalę zaangażowania Wizzaira w Katowice Airport – mówi Piotr Adamczyk, rzecznik prasowy Katowice Airport.

Dla pasażerów lotu Wizzaira dzisiejsza uroczystość była sporym zaskoczeniem:

-Nawet nie wiedziałam, że coś takiego się odbędzie, jeszcze z tortem. Miło mi, żeśmy trafili na taką imprezę – mówiła jedna z pytanych osób. -To linie dość prężne, tyle ludzi przewożą, ludzie latają tymi liniami – dodaje inna.

Barierę 100 milionów przekroczyli pasażerowie, którzy wsiedli na pokład samolotu lecącego do Barcelony.