Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Dłużej czekać nie trzeba. Dzisiaj ruszają rozgrywki PKO BP Ekstraklasy. W sobotę zagrają dwa śląskie zespoły: Piast Gliwice zmierzy się z Lechem Poznań, a Raków Częstochowa z Jagiellonią Białystok. W niedzielę, Górnik Zabrze na swoim stadionie podejmie Radomiaka Radom.

Chcą zrobić lepszy wynik niż w ubiegłym sezonie. To przedmeczowe deklaracje Górnika Zabrze:

-To świadczyłoby o tym, że Górnik stawia kolejny krok do stabilizacji i dołączenia do czołówki krajowej. Naszym celem jest zrobić wszystko, aby poprawić szóste miejsce z poprzedniego sezonu – mówił na pierwszej przedmeczowej konferencji Jan Urban, trener Górnika Zabrze.

Pierwszym przeciwnikiem Trójkolorowych będzie Radomiak Radom. Początek spotkania w niedzielę o 15.00 na Arenie Zabrze im. Ernesta Pohla

Podobna konferencja odbyła się wczoraj w Gliwicach.

Uczestniczył w niej między innymi "cudotwórca wiosny" Aleksandar Vuković

Został okrzyknięty "cudotwórcą wiosny" teraz stawia na dobrą grę jesienią. Aleksandar Vuković, trener piłkarzy ekstraklasowego Piasta Gliwice z niecierpliwością czeka na pierwszy mecz nowego sezonu.

-Czekamy na ten początek. Będzie on weryfikacją naszej formy. Sparkingi, treningi nigdy nie odzwierciedlają tego do końca. Też nie będzie tak, że jeden mecz nam powie wszystko. Na pewno jednak będziemy mądrzejsi – mówił wczoraj Aleksandar Vuković, trener Piasta Gliwice. Pytany o pierwszego rywala, dodał: – Lech Poznań jest jednym z najtrudniejszych rywali, jakiego można dostać na sam początek. Z drugiej strony – może i dobrze, bo jak się mierzyć to z najlepszymi. Chcemy zobaczyć na tle jednego z najlepszych zespołów w lidze, jak prezentuje się nasza forma.

Gliwiczanie zakończyli ubiegły sezon daleko od strefy spadkowej – bo na 5. miejscu, tuż za ligową czołówką. Teraz na inaugurację podejmą u siebie Lecha Poznań. Mecz już w sobotę o godzinie 20.00

Fot: fb/Górnik Zabrze