Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Dramat ponad 40 zwierząt. Mieszkaniec Rudy Śląskiej odpowie za znęcanie się nad nimi

Autor: w dniu 2023-01-12

Dramat zwierząt trzymanych na jednej z działek w Świętochłowicach. Śledczy wkroczyli na działkę 54-latka, który trzymał w fatalnych warunkach przeszło 40 zwierząt. Większość z nich była zaniedbana i brudna.

Mieszkaniec Rudy Śląskiej odpowie przed sądem za znęcanie nad zwierzętami.

54-latek "hodował" psy, papugi, rybki, świnki morskie.

Psy były trzymane na zewnątrz, na podmokłej ziemi, na krótkich łańcuchach. Narażone na zimno i wilgoć, miały do dyspozycji jedynie małe, rozpadające się budy. Szczeniaki przebywały w małych klatkach, w których na ziemi leżały nieczystości oraz resztki nadpsutego jedzenia. Ptaki cierpiały na nieleczony świerzb i były w większości zagrzybione. W altanie stało też akwarium, w którym w wilgotnych trocinach i sianie były trzymane trzy świnki morskie i królik.

Decyzją służb weterynaryjnych 54-latkowi interwencyjnie odebrano wszystkie psy. Pozostałe zwierzęta na razie zostały na miejscu, jednak mieszkaniec Rudy Śląskiej musi liczyć się również z ich utratą.

Za znęcanie się nad zwierzętami poprzez utrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach oraz w stanie rażącego zaniedbania właścicielowi grozi do 3 lat więzienia. Mężczyzna wkrótce odpowie przed sądem.

Źródło: Policja Świętochłowice