Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Dwunastolatki „na gigancie”. Odnalazły się w Katowicach

Autor: w dniu 2023-05-09

Współpraca pracowników kolei i policjantów pozwoliła odnaleźć dwie dwunastolatki, które bez wiedzy dorosłych wybrały się nad morze. 

4 maja br., po godzinie 21 do Komisariatu Policji II w Krakowie zgłosiły się dwie kobiety. Poinformowały, że nie mogą nawiązać kontaktu ze swoimi 12-letnimi córkami, które przed godziną 18 wyszły razem z domu jednej z nich. Kobiety oświadczyły, że zadzwoniły do koleżanki ich córek,  która przekazała, że 12-latki planowały wspólną ucieczkę nad morze.

Dwunastolatki ruszyły razem nad morze

W związku z informacją o rzekomej podróży nad morze policjanci rozpoczęli poszukiwania. Ustalili, że nastolatki najprawdopodobniej udały się na dworzec kolejowy i wsiadły do pociągu jadącym na północ kraju. Po wytypowaniu konkretnego pociągu (pociąg InterCity relacji Przemyśl-Świnoujście) policjanci przed godziną 23 nawiązali kontakt z kierownikiem składu. Przekazali mu w trakcie rozmowy rysopis 12-latek i poprosili o sprawdzenie wagonów. To był dobry ruch. Kierownik pociągu potwierdził, że nastolatki odnaleziono w jednym z przedziałów.

Dziewczyny odnalezione w Katowicach

W związku z tym, że następnym miastem, w którym zatrzymywał się pociąg, były Katowice, poinformowany został oficerem dyżurnym tamtejszej komendy. Policjanci ruszyli na dworzec, a tam weszli do wskazanego pociągu, gdzie kierownik składu przekazał w ich ręce dwie uciekinierki, z którymi udali się do Komisariatu Policji VI w Katowicach.

O szczęśliwym zakończeniu poszukiwań powiadomieni zostali rodzice dziewczynek, którzy przyjechali do stolicy województwa śląskiego. Dziewczynki całe i zdrowe zostały przekazane pod ich opiekę.