Teraz gramy:

Title

Artist
Background

III zmiana w fabryce Stellantis w Gliwicach. Będą nowe miejsca pracy

Autor: w dniu 2023-05-09

Stellantis uruchomi III zmianę w swojej fabryce dużych samochodów dostawczych w Gliwicach, w związku z czym powstaną nowe miejsca pracy.
Należąca do Stellantis fabryka dużych samochodów dostawczych w Gliwicach Stellantis Gliwice ogłosiła decyzję o uruchomieniu trzeciej zmiany produkcyjnej, zaplanowanym na połowę czerwca br. Zakład produkuje modele Peugeot Boxer, Citroën Jumper i Opel/Vauxhall Movano w wersji furgon, a także bazy pod zabudowy kamperów.

III zmiana w fabryce Stellantis

Samochody dostawcze Stellantis trafiają do klientów w całej Europie, w związku z czym Grupa zamierza wykorzystać potencjał produkcyjny swojej polskiej fabryki, by zaspokoić popyt na rynku. W efekcie Stellantis zatrudni w Gliwicach około 600 pracowników. Proces rekrutacji właśnie ruszył, a pierwsze nowo zatrudnione osoby już dołączają do gliwickiego zespołu, tak, by w czerwcu zakład mógł podjąć działalność produkcyjną w systemie trzyzmianowym.

-Z dużą satysfakcją ogłaszamy decyzję o uruchomieniu III zmiany w naszej gliwickiej fabryce, zwłaszcza, że pozwala ona nam stworzyć 600 nowych miejsc pracy i potwierdza, że Stellantis umacnia swoją obecność w Polsce. Niedawno ogłosiliśmy wybór Gliwic na lokalizację jednego z Centrów Oprogramowania Stellantis, co również oznacza zwiększenie zatrudnienia w naszej firmie w tym przypadku o 300 osób. Łącznie przyjmiemy więc prawie tysiąc osób, aby rozwijać działalność zarówno w obszarze produkcji dużych pojazdów LCV, stanowiących bardzo ważny element portfolio Grupy, jak i nowoczesnych technologii informatycznych, które stanowią jeden z kluczowych elementów strategii Stellantis Dare Forward 2030  powiedział Andrzej Korpak, dyrektor generalny Stellantis Gliwice.

Gliwicka fabryka LCV została wybudowana od podstaw, stając się nowoczesnym centrum produkcyjnym. Produkuje nie tylko auta dostawcze i bazy pod zabudowy kamperów, ale również pokrywy do baterii akumulatorów elektrycznych na potrzeby innych jednostek Grupy. W fabryce funkcjonuje również Centrum Konwersji, dostosowujące pojazdy do specjalnych potrzeb użytkowych. Stellantis Gliwice zatrudnia około 2000 osób, w działach produkcyjnych, a także w działach świadczących usługi na rzecz innych jednostek korporacji w Europie w zakresie Finansów, IT, Zakupów oraz Centralnej Inżynierii. W lutym tego roku firma ogłosiła otwarcie Centrum
Oprogramowania Software Experience